MotorunaKayit
Bilgi
Optimizasyon Referans
Paketler
Raporlar İletişim Zorunlu
arama motoru kayıtarama motoruna kayıt
arama motoruna kayıt

arama motorlarına kayıt

 

arama motorlarına kayıt
Secured Shopping

 

Arama Motoruna Kayıt

 

 

 
Arama Motoruna Kayıt

 

 

 

arama motoruna kayıt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

arama motoruna kayıt

arama motoruna kayıtarama motoruna kayıtarama motoruna kayıt
TOP 10 pozisyona girmeye HAZIRMISINIZ ?

Website Tasarim & Arama Motorları Optimizasyonu ve Kayit Hizmetlerimiz

Arama motoruna kayıt dan once web site full analizi,
Arama motorlarına kayit icin Uzman Seo'dan website raporu,
Web sitenizin keywords iceriginin Ozgun halde düzenlemesi,
Arama motorlari icin websitenizi yeni friendly tasarim ve dizayni ,
Profesyonel Seo uzmani, eurosubmitplus tarafından web site Tamiri konusunda email ile uyarilar yapiliyoruz.

EUROSUBMITPLUS WEB SİTE'sinin SİFRE ve KULLANICI adini vermek istemeyenler icindir . Ve sadece email yoluyla teknik destek sağlanir. Garanti koşullarını yerine getirmeyen web site sahipleri, arama motorlarına kayıt sonrasi uyarilarimiza kulak asmayan site sahipleri indexlenme de arka sayfalarda yayinlanma sonucuna da katlanmak zorundadır.

Daha fazla bilgi>>


SEO-Webmaster icin (Arama Motorlarına Kayıt) Nedir ?

SEO Ingilizce karşılığı olan Search Engine Optimization USA veya Search Engine Optimisation İngiltere ingilizcesinde kullanıldığı her iki şekilde ; Türkçe olarak Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelir. Sitenizin giriş yada tüm sayfalarınız için ; websitenin tasarım ve dizayn işlerinin tümü bittikten sonra ,Profesyonal optimizator tarafından ; Dünyadaki uluslar arası Büyük (Google,Yahoo,Msn) gibi arama motorlarına kayıt öncesi, yaptırmanız gereken her türlü seo işlemlerinin genel adıdır. Bu islemler siparis ile birlikte baslar.

Site veya sayfalarınızın Arama Motorları tarafından daha kolay bulunup indekslenmesı ve kelimelerle yaptiginiz Arama Kelimleri , Index Sayfalarında (SERP) bulunabilmenizi saglamaktir. İlk 5 sayfa sıralarinda cikmasınızi saglamak amacıyla site veya sayfalarınıza uyguladigimiz islemler bunu saglar. Sitenizin icerigi-ozgun dizilisi yani cumleleri olusturan keywords'larin size ozel secilmemis olursa , insanlara bunun reklam tanitimini iyi yapamazsaniz yapılan tüm emekler boşa gitmektedir. Sitenizi ziyaretcilere tanıtmanın en kolay yolu Buyuk arama motorlarıdır. Arama motorlarında da hak ettiğiniz doğru yeri alabilmek için, Arama Motorlari Kayıt kurallarını bilmek ve sitenize bunlari uygulamak gerekmektedir.

Her Arama motoru kendi sıralama algoritmasını gelistirmekte ve bunu bir sır gibi saklamaktadır.Özellikle Google insanların arama algoritmasını çözmesini istemediginden dolayı belli aralıklarla algoritmasını degiştirmekte ve ancak tecrubeli usta seo webmaster tarafindan duzenli bulten takibi sonucu anlasilabilmektedir.
Google webmasterlara yapması gerekenleri ve yapmaması gereken site optimizasyonlarını Webmaster Guidelines sayfasında belirtmektedir. Bu konuda dahi tam aciklamalarin cogusu ancak yapilan uygulamalarla bilinebilmektedir. Buna ragmen her firma bu konuda basarili olamamaktadir. Eurosubmitplus; arama motoruna kayıt isini, son derece ciddiye alan bir firmadır. Aslinda kayit isi son merhaledir. Ondan once yapilmasi gerekenleri asagida aciklamaya calisacagiz. Bunun sebebide kendi elemanina bu tur isleri yaptirmak isteyen bazi site sahiplerinin olmasidir.

Arama motorularında index sıralamasini direkt ı belirleyen 2 temel faktör vardır. Bunlar;

1- On Page Faktörler : Sayfa üzerinde (Sayfada) yapılacak optimizasyon işlemi ile bizim elimizde olan faktör.
2- Off Page Faktör : Bu da sayfa harici, bizim elimizde olmayan etken. Bu da sayfaya başka sitelerden verilen linklere bağlı etken. Pagerank faktörü dedigimiz etkendir.

Bu sistemde, FTP sifrelerini vermek istemeyen ve bunyelerinde bilgisayara bakan elemaniniza yardimci olmak icin bazi bilgi ve uyarilar yapiyoruz. Temel anlatim budur. Hatta en buyuk ikinci hata ise web tasarimi yapan kisinin-webmastirin tum bu isleri de yapmasini beklemektir. Asagidaki bilgiler , arama motorlarina kayıt isini yaptirip digerlerini benim elemanim yapar diyenlere yol gosrermek icin bilgi olarak vermek geregini duyduk.

Website Pagerank Faktörleri Nelerdir ?

1- Meta Taglar Nedir ve nasıl kullanilmalidir !!!

<title>SEO (Search Engine Optimization) Nedir ? </title>
Açıklaması: title : Sayfanın ana konusu yada temel açıklaması. Arama motorları için en önemli meta <title> etiketidir. 80 karekteri geçmemesi gerekmektedir.80 karekterden sonrası ignore edilir.
Hatta bunun onemi o kadar fazladir ki, hatali keywords dizilimi , indexe girme ve arama terimlerinde yukselmeyi bile etkiler.

<meta name="description" content="meta degiskenleri">
Açıklaması: description : Web site Sayfasinın tanımı , Yapilan isi tam ozetleyen cumle olmasi gerekir. 200 karekteri geçmemesi de BOT'larin aradigi bir ozellik icin gereklidir.

<meta name="keywords" content="seo optimization, seo tool, search engine optimization, meta tag optimization services">
keywords : Arama motorları için sayfa içeriğini tanımlayacak sözcükler.Kelimeler arasında mutlaka virgül olması gerekmekte ve 20 kelimeyi geçmemesi gerekmektedir.Çok fazla kelime eklerseniz sitenizi spam yapıyor diye arama motorları asagi sıralara çeker.

Aynı kelimeyi defalarca tekrar etmekte spam sayılmaktadır. Spam demek suc unsurudur. Botlarca cezai islem uygulanacak site demektir.

"sohbet sohbet sohbet " gibi yazmak yerine "sohbet, sohbet odası, sohbet et, sohbetci, sohpet, sohbed" şeklinde yazım yanlışlarını yapacak kişileride düşünüp , bu kişilerinde sitenizi bulmasını sağlayıcı kelimeleri yazmak fayda getirmektedir. insanların %15 kadarlık bir kısmı yazım yanlışı yapıp arama yaptığı, arama motorları tarafından açıklanmıştır. Diyelimki sohbet servisi veren bir sitesiniz.Keyword kısmına şemsiye ile ilişkili kelimelerin yanına mutlaka "sohbet" kelimesinide eklemek gerekmektedir. Her 100 kişiden 15 kişisi sohbet yazacaktır. Bu kişileride elinizden kaçırmamak için yada rakip sitelere kaptırmamak için mutlaka yazılmalıdır. Arama motoruna kayıt için daha önceden web sitenizin tüm webmaster-seo işlerinin yukarıda açıkladığımız gibiı montaj işini yapan webmaster tarafından yapılmış olması gerekmektedir.

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1254">
Açıklaması: charset=windows-1254 : tarayıcı Windows'ta Turkce karakter seti kullanır. Web site sayfasinin turkce oldugunu belirtir.

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=iso-8859-9">
Açıklaması: charset=iso-8859-9 : tarayıcı Windows tarayici Int EXp. sayfa uygulamalarinda Turkce karakter seti kullanır.

<meta http-equiv="refresh" content="10; URL=dosya.html">
Açıklaması: ismi belirtilen dosya 10 saniye sonra otomatik olarak yüklensin. En guzeli 1 veya 2 saniyedir. Bunun manasi, sitenizin ilk acilis sayfasinin index.htm, index.html veya index.php degilde baska bir sayfa ile acilmasini saglamak icindir.

<meta name="abstract" content="SEO (Search Engine Optimization) Nedir">
Açıklaması: abstract : Arama motorları için sayfa içeriğini tanıtan tek bir cümle (description yerine tercih ediliyor)

<meta name="author" content="Alperen GÜNDÜZ ">
author : sayfayı hazırlayan kişi yada kurum

<meta name="classification" content="Internet Marketing">
classification : Sayfanın kategorisi en fazla 2 kelime içermesi önerilir.(Politics, Finance, Business, web hosting gibi)

<meta name="copyright" content= "15 Haziran 2006 TRSohbet.Com ">
copyright : programın yayın hakkının sahibi

<meta name="distribution" content="Global / Local">
distribution : Sayfa içeriği kime hitap ediyor (Yerel, Genel)

<meta name="content-language" content="tr">
language : Sayfada kullanılan dili belirtir. Spider Robot yazilimina bu websigeyi nereye konmasi gerektigi isini kolaylastirmak icindir.

<meta name="rating" content="General / Mature / Adult">
rating : Sayfa içeriği kime yönelik.Eger herkese yönelikse "All" yapılmalıdır.

<meta name="resource-type" content="document">
resource-type : Sayfa içeriğinin tipi (doküman)

<meta name="robots" content="index, follow">
robots : Robotun bu sayfadaki linkleri takip edip indexe almasi icin komut verir. En tehlikeli sakincasi, Web sitenizle uygun katagoride olmayan web siteleri size eksi puan almaniza sebep olmasidir.

index / noindex : sayfayı arşive alır / almaz
follow / nofollow : web sayfasinin baska siteyi de tarayıp indexe al/ indexe alma demektir.

imageindex / noimageindex : resimleri endeksle / endeksleme

imageclick / noimageclick : resim linklerinin endeksle / endeksleme

archive / noarchive : sayfayı arşivine al / alma (Google için özel)
all : sayfanın her şeyi arşive alınır

<meta name="revisit-after" content="7 days">
revisit-after : Robot sayfayı 7 gün sonra tekrar ziyaret eder. Bunun manasi normal statik web site oldugunuda gosterir. Dinamik sitelerde bu "1 days" seklindedir. Gazete, Clup vs gibi siteler icindir

<meta http-equiv="cache-control" content="no-cache">
cache-control: sayfa arama motoru tarafından arşivlenmez. Asli ise Spider-Bot'un resi cekmesini engellemektir. Faydasi sayfa degisikliginde indexden cikip tekrar girmenin kisalmasidir.

<meta http-equiv="expires" content="14 feb 2006">
<meta http-equiv="expires" content="0">

duyurduğunuz aktivitenin tarihini belirtir. Tarihe yaklaştıkça arama motorları sayfanızı daha üst sıralarda listeler. Tarih geçtiğinde artık bu sayfa listelenmez.Sitenizin özel birgün için bölümü varsa örnegin 14 şubat bu kodu kullanmanız fayda sağlar

<meta http-equiv="pragma" content="no-cache">
sayfa cache'e atılmaz, her tazelendiğinde kaynağından yeniden okunur.

<meta http-equiv="reply-to" content="ircadmin@trsohbet.com">
sayfayla ilgili e-postaların gönderileceği adresi belirtir.

<meta http-equiv="window-target" content="_top">
sayfanın bir frame içinde açılmasını engeller. Aslinda genelde diger komut daha kullanislidir.

Örümcekler ,sitenizi gezerken sayfa kodlarını, keywordslari, cumleleri, resimleri,imageleri vs herseyi yukardan başlayarak aşağıya doğru satır satır okuyup hafizalarina kaydederler. Arama Motorları Orümcekleri özellikle kaynak kodunun üst kısmında bulunan satırları daha cok dikkate alırlar. Bu yukarda acik izahini yaptigimiz mete taglar bolumudur. Gerçek hayatta ki bir konu komposizyonu dusunun ki, ,komposizyonda asıl anlatılmak istenen konu giris bolumundedir. Gelisme ve sonuc bolumleri asıl konuyu destekleyici ve daha az orta derece oneme sahip bolumlerdir.

Arama motoru programlayıcılarıda bunu düşünüp, su mantigi gelistirmislerdir. Bir sayfanın asıl içeriği yada anlatılmak istenen bolumu üst bölümleridir.Bu sebeble bir sayfada yukarıdan aşağı gittikçe ve soldan sağa dogru gittikçe içeriğe verilen önemin azaldığını varsaymaktadırlar. Eger sitenizin en önemli olan bölümü olan üst taraflarına gereksiz meta tag doldurursanız sitenizin asıl vurgulamak istediğiniz bölümlerine verdiginiz önemi azaltmış olursunuz.

Meta taglar- Arama Motoruna Kayıt -SEO Hizmetleri

title
description
keyword
charset=iso-8859-9 --bu kod türkçe sayfa kodudur.

Yeterli meta taglardır.Siz aksini belirtmedikçe zaten sitenideki linkleri index, follow yapmaktadırlar. Sitenizin belli bir pr degeri yoksa yada çok sık güncellenmiyorsa, siz istediginiz kadar "revisit-after=1 days" yapın arama motorları gelmiyor. 1 days sadece günlük sayfa yenileyen gazete, spor klupleri içindir. Bu kodu normal statik veya asgari 7-30 gün arasında yenilenen websiteleri uygulaması halinde, doladırıcı gözüyle bakılabilirsiniz. Çünkü, web sitenizi ziyaret eden googlebot sayfa değişmediğini gördüğünde sizi ceza puanı ile daha geri sayfalara itecektir. Arama motoru robot programları bu tür uygulamaları hiç sevmezler. Euro Submit Plus profesyonel olarak, web sitenenizin, full optimizasyon hizmetini arama motorlarına kayıt başlamadan önce size email yardımı ile bildirir. Bu süreç seçdiğiniz paket ile sınırlıdır.

Meta tag’lar HTML kodunuzun HEAD bölümüne yerleştirilmiş bilgi etiketleridir. Arama motorlarına kayıt'dan önce,site ve içeriği hakkında bilgi sunar. Her ne kadar günümüzdeki arama motorlarının çoğu meta tag’lardaki bilgileri dikkate almayıp site içeriğini kendi tekniklerine göre indeksleseler de hala bu tag’lardan bazılarına kısmi destek verebiliyorlar. Sitenizin bu arama motorlarınca doğru bir şekilde gösterimi için bazı Meta tag’ları kullanmakta fayda var. Burada sıklıkla kullanılan meta tag’ları açıklamaya ve onları site kodu içerisine nasıl yerleştirebileceğinizi açıklamaya çalışacağız. Bunun nedeni hizmetimizin ucuz ve ekonomik olması sebebiyle email ile yardım ile sınırlı olmasıdır. Euro Submitplus, arama motoruna kayıt öncesi size bu tür konularda yardımcı olacaktır.

Title :

Aslında bu bir meta tag değil. Ama arama motorlarında sitenizin görünüşü ile ilgili olması yanı sıra tarayıcıların buraya yerleştireceğiniz ifadeyi pencerenin başlığında ve sayfa sık kullanılanlara eklenmek istenildiğinde kullanmaları nedeni ile önemli. Gerçekte bir HTML kodu olan etiketleri arasına sayfa başlığınız açıklayıcı biçimde yazmanız gerekiyor. Bu kodu ayrıca oluşturmanıza gerek yok, zaten her sayfada bulunuyor. Her bir sayfada ayrı ayrı olması, arama motorlarının optimizasyonunda EN önemli fakorlerden biridir. Spam (benzer , aynı) içerik olması halinde web sitenizin sadece bir sayfası indexe alınır.

Description :

<meta name="description" content="XYZ" />

Adından da anlaşılacağı üzere site içeriğinin tanımı için kullanılıyor. XYZ yerine sitenizin tanımını yerleştiriyorsunuz. Güncel arama motorları hala bu kısmı gözden geçiriyorlar. Bir cümle ile siteden bahsedebilirsiniz. Örneğin; “Blog’a yeni başlayanlara amatör ruhu ile destek :)”. Tanım kısmı, Google da dahil olmak üzere, bir çok arama motoru tarafından destekleniyor ve sitenizin arama sonuçları içinde düzgün bir şekilde sergilenmesi için kullanılıyor.

Keywords :

<meta name="keywords" content="kelime X, kelime Y," />

Bu da site indekslenirken hangi anahtar kelimelerin kullanılabileceğini belirtmek için kullanılıyor ama tahmin edersiniz ki Google, Yahoo! ve MSN gibi büyük arama motorları bu kısımla pek ilgilenmiyorlar. Anahtar kelimeleri “kelime X” şeklindeki ifadeler yerine virgülle ayırarak yazmak gerekiyor.

Robots:

<meta name="robots" content="index,follow" />

Bu tag, arama motorlarına site içeriği ile karşılaştıklarında nasıl davranmaları gerektiğini anlatıyor. Virgülün solundaki ifade sayfanın indekslenip indekslenmeyeceğine karar verilmesini sağlarken, sağındaki ifade sayfadaki linklerin takip edilip edilmeyeceğini belirtiyor. İndeksleme için seçenekler index (indeksle) ve noindex (indeksleme). Linklerin izinin sürülmesi ile ilgili seçenekler de follow (takip et), nofollow (takip etme) şeklinde. Bu tag özellikle indekslenmesini istemediğiniz bir sayfa varsa önem kazanıyor, çünkü robotlar sadece noindex değerini dikkate alıyorlar ve bu değer yoksa öntanımlı olarak siteyi indeksleyip linkleri de takip ediyorlar. Web sitenizdeki bir sayfanın indeks dışı kalmasını istemiyorsanız o sayfa alt meta tag etiket içine:

<meta name="robots" content="noindex,nofollow" />

Şeklinde bir tag yerleştirmeniz bunu sağlayabiliyor. Seçeneklerden sadece birer tanesi kullanılabiliyor. Örneğin;

<meta name="robots" content="index,noindex,follow,nofollow" />

dikkate alınmıyor. Bu kodun alternatifi ise robots.txt dosyası kullanmaktır, detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Content-Type :

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />

Bu tag önemli. Bu tag girilmezse öntanımlı olarak site içeriği ISO-8859-1 gibi düşünülüyor. Muhtemelen Türkçe bir içeriğiniz olacağına göre bunu UTF-8 olarak almak en iyisi.

MS-Smarttags Prevent Parsing

<meta name="MSSmarttagsPreventParsing" content="true" />

Microsoft tabanlı programların siteyi indekslerken akıllı tag’lar oluşturmalarını engellemek için konuluyor. Gerçi Microsoft’a göre bu proje sonlandırıldı ama yine de bu tag bazı sitelerde (örneğin; Blogger ile hayat bulan tüm bloglar) öntanımlı olarak bulunuyor.

Generator :

<meta name="generator" content="Blogger" />

Site içeriğinin (HTML kodunun) hangi yazılım ile oluşturulduğu hakkında bilgi veriyor. Bu yazılımların popülerliği hakkında pazar araştırması oluşturmak için ortaya çıkarıldığı düşünülüyor :) Blogger’da öntanımlı meta bilgisi içerisinde MSSmarttagsPreventParsing ile birlikte mutlaka bulunuyor.

Refresh :

<meta name="refresh" content="X" />

Bu tag’da bulunduğu sayfanın “X” saniyede tarayıcı tarafından yenilenmesini sağlıyor. Eğer saniye ifadesinin yanında bir url verilirse bu kez tarayıcı belirtilen saniye sonunda sayfayı o url’ye yönlendiriyor. Bunun faydası bazı sunucularda veya web sitesi tasarımında ilk açılış sayfası index.html, index.php vs gibi yapılmamış veya ilk açılışda başka bir sayfa ile başlamak için Örneğin;

<meta name="refresh" content="X;URL=http://www.site-adi.org/sayfa.html" />

Eğer url yönlendirmeyecekseniz ya da at yarışı veya borsa bilgileri gibi içerik sunmayacaksanız blogunuzda buna ihtiyacınız olmayacaktır. Neticede 30 saniyede bir gönderi yollayacak değilsiniz :)

Tag oluşturmak için web’de çeşitli kaynaklar mevcut. Örneğin; PageRank.net sitesinin Meta Tag Generator‘u bu konuda iyi bir alternatif. Bu adreste sizin için uygun olduğunu düşündüğünüz tag’leri (title, description, keywords tag’larını mutlaka oluşturun. İhtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız robots tag’ına da yer verebilirsiniz) oluşturduktan sonra site kodunuz içinde <HEAD> şeklindeki ifadeyi arayın ve tag kodlarını altına yapıştırın. Tag kodları <HEAD> ve </HEAD> arasında olmalıdır. Eğer kodları <HEAD> etiketinin hemen altına eklerseniz bunu garantiye alabilirsiniz ;)

Yukardaki Meta Tag etiket sistemi, sayfanın en üst sırasınada ;

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD Xhtml 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml">
<HEAD>
şeklindeki etiketten sonra başlar ve üsteki komutlar yazılır.

</HEAD> etiketi ile kapatılır. Önden gözükmeyen, fakat arama motoruna kayıt öncesi olmazsa olmazlardandır.

2008 den sonra Arama Motorlarına Kayıt başvuru sonrası sistem de önemli değişiklikler ve logoritmalar ilavesi yapılmıştır. Google yine bu konuda öncü arama motoru olmuştur. En son değişiklik, ise yukarda açıklanan tüm özelliklere ilaveten PAGERANK değerlendirmesi, web site sayfaları ile ilişiklendirilmiştir. Yani indexe alırken sayfa içeriği ile title meta tag etiketleri ve site içi açıklamalarının uyumlu olması mecburiyeti getirilmiştir. Arama kelimelerinde yapacağınız sorgulama ile bunu kendinizde görebilir-siniz. Editor programları ile ( CoffeCup, AceHTML veya Dreamweaver gibi) montajcı işçi gibi elindeki hazır malzemeyi adapte eden webmasterların bu konuda çok dikkatli olması gerekmektedir. Böyle bir eksiklik halinde belli bir onarım extra ucreti ile de arama motorlarına kayıttan önce bu tür işlerin bitmiş olması zorunlu kurallarımızdandır. Nedeni ise bunlar ancak şifresi bilinen web sitelerine, web site sahibi tarafından yapıştırılabilir. Ekonomik SEO hizmeti verdiğimiz paketlerimizde bu tür bir hizmet yoktur. Yukardaki açıklamalar ışığında bu işi site sahibi yapacaktır.

Web sitenizi GOOGLE'nin nasil CRAWL (yakaladigini)ettigini gormek icin TEST sayfamizi tıklayip,"URL" veya "ANY" bolumunu tercih edip, www.yourdomain.com (net veya com.tr gibi uzantili web adresini yazin) sonra "GO" tiklatin web sitenizin GOOGLE hafizasindaki durumunu acilicak browser sayfanizda gorun.

Web Tasarimi Demoları

paket siparişi


GOOGLE CHANGE
-Web Site Degisikleri Hakkında ONEMLİ ACIKLAMA :

Websitenizi baska firmaya hatali,eksik veya SPAM olusturacak sekilde, UCUZ olarak yaptıranlar Googlebot'un sitenizin META TAG'larini habersiz degistirtiginizde 150-180 gun arasi "BLOCK" (Bloklayacagini) biliyormusunuz ???? Halbuki biz sizi sadece GOOGLE ' nin kendisininde acikladigi gibi sadece 90 GUN BLOG'lanma ile YENİLEME yaptigimizi ve bunun baska yolununda olmadigi ingilizce bilginizle tiklayarak ogrenebilirsiniz.Once silme (REMOVE) daha sonra yenilik...


RAPOR SEÇENEKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ >>

Garanti= "O" site,arama motorlarina hic kayit yaptırmamis olanlar ve "Zorunlu Sartlarda" ki "HAFIZA SİLME " farkini odeyenler icindir.Siparisinin % 50 sini pesin odemeyenler icin hicbir islem baslatılmaz.
LinkExchange

Reciprocallink

Partnerlink

 

arama motoruna kayıtarama motoruna kayıt

.....

arama motorlarına kayıt
arama motorlarına kayıt

DOUBLE Security
Arama Motorlarına Kayıt

arama motoruna kayıt

 

 

 

Arama Motorları Kayıt

 

Arama motorları kayıt

arama motorlarına kayıt

 

 

 

 

 

 

 

arama motorlarına kayıt

 

 

 

 

Arama motoruna kayıt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

arama motoruna kayıt
arama motorlarına kayıt
Secure Online SHOPPING with you Credit or Debit Card

arama motoruna kayıt
arama motorlarına kayıt